Архітектурна ізюминка Московського району

Харків - одне з найбільш унікальних міст України. Саме тут дивним чином поєднуються архітектурні раритети і сучасні споруди.У місті досить багато збережених архітектурних шедеврів з багатою історією. Територіально такі споруди розташовуються на центральних вулицях міста, але зустрічаються і в інших районах «першої столиці».

 

Однією з прикрас Московського району нашого міста, на мою думку, являється саме Палац дитячої та юнацької творчості, що знаходиться за адресою:пр. Тракторобудівників, 55.

 

Історія будування палацу бере свій початок ще у далекому 1985 році. Саме тоді  були виконані роботи нульового циклу, проте незабаром роботи призупинились на цілих 5-ть років. Поновилась побудова Палацу творчості тільки 1990 року. І так, 21 серпня 1993 року Харківський міський Палац дитячої та юнацької творчості було офіційно відкрито.

Хоча й епоха радянського монументалізму покинула терени України ще у 30-50-х роках ХХ століття , вона залишила свій відтінок на декотрих пам'ятках архітектури, одним з яких є і обговорюваний нами Палац. Сама побудова виконана у стилі витриманої класики з чіткими елементами монументалістичних традицій.

 

 

Самі образи, які відзначаються монументальністю, передбачають особливе трактування автором, вони мають домінувати в ансамблі, утримувати художній простір і таким чином надавати художній картині дійсності цілісності та завершеності.Ось і в нашому Палаці великі облицьованнікаменем маси; врізані один в одного, вертикальні склоблочні отвори, - все це разом створює дуже незвичайний образ. Стійко і міцно всюди облаштувалися великі помпезні колони, що між ними виблискують скляні отвори обсерваторії. Так-так, і обсерваторії присутня у Палаці дитячої та юнацької творчості.

 

Крім того, «Палац піонерів» (так його називають «у народі»)може похвалитися наявністю театрально-концертного і лекційного залу, оранжереєю, всілякими майстернями, відкритими кортами, спортивним комплексом з декількома залами і двома басейнами.Говорячи про басейн, не можна не відзначити той факт, що не так давно він піддався капітальної реконструкції. Тепер в Палаці є всі умови для занять плаванням. Тут повністю замінили всі конструкції, системи життєзабезпечення і обладнали сучасною системою очищення води. Сам басейн ділиться на дитячий і дорослий, тому заняття водними видами спорту доступні для всіх бажаючих.

 


Якщо говорити про трудовий колектив установи, яких налічується близько 109 осіб, то не можна не відзначити високий професіоналізм кожного педагога. Адже не дарма за роки свого існування випускниками Палацу стали сотні тисяч вихованців. Крім того, тут займаються відомі художні колективи, діяльність яких неодноразово була відзначена багатьма нагородами. Завдяки активній роботі установи у дітей у віці від 3 до 21 років є великі можливості знайти себе, самореалізуватися, дізнатися багато нового і підготуватися до активної громадської та професійної діяльності.

Саме сюди діти завжди заходять з усмішкою на обличчі, саме сюди поспішає дітвора після шкільного навчання на гуртки і секції , що припали їм до душі. Існують хвилі розвитку за такими напрямами: спорт і фізкультура, соціальна реабілітація, гуманітарій, а також науково технічний, художньо-естетичний, соціально-виховний та методичний напрямки.

Проте Палац не лише є місцем навчання, а й чудова нагода провести весело час разом з родиною, адже тут завжди проводяться різноманітні вистави та заходи, що захоплюють усіх відвідувачів. 

Ось, наприклад, нещодавно традиційно, у Палаці проводився фестиваль «Салтівська весна».У його програмі містились спектаклі для дітей і дорослих, показ фільмів для дітей, концерт "Весняна хвиля" за участю харківських рок-фолк-виконавців, конкурс танцювального мистецтва "Танці в фарбах" та інші заходи. У програму фестивалю увійшла й фотовиставка Анни і Володимира Кукурудзи "Американські чудеса" (відкрилася 16 березня). Приймали участь у провадженні фестивалю й три театри (Театр французької комедії "ДельП'єро", "Театр для людей" і "Театр Міський школи мистецтв для підлітків та дорослих"), а також Творчий центр "Апарт''. Вхід на всі заходи  був вільний. (афіша)

Харківський Палац дитячої та юнацької творчості завжди чекає з розпростертими обіймами на своїх відвідувачів.  Саме тут дитинство ніколи не закінчується.Воно живе, самими казковими мріями, і очікує на кожного з нас!

Костів Ганна, 9-А клас, ХЗОШ №31